Kaip rasti geresnius draugus?
- Valerijus Rudzinskas
- Apr 13, 2019
- 4 min read

Net neabejoju, kad tūkstančius kartų girdėjai patarimą susirasti draugus, geresnius ir sėkmingesnius už save. Tokius, kurie kažką daugiau už tave pasiekė, yra įtakingi, įdomūs ir efektyvūs.
Ne vienam kilo klausimas, kaip ištrūkti iš absoliučių „lūzerių“ aplinkos? Kaip ištrūkti iš nevykėlių ir neturinčių gyvenimo tikslų rato?
Visų pirma atsakyk į klausimą, kas yra tavo aplinka? Daugelis atsakys, kad aplinka – tai žmonės, su kuriais tu bendrauji. Iš dalies tai tiesa. Tačiau tikrai toks manymas nėra išsamus. Aplinka – tai knygos, kurias tu skaitai (tikiuosi, kad skaitai knygas!), filmai, kuriuos žiūri, daiktai, kuriuos turi, rūbai, kuriuos dėvi, maistas, kurį valgai, butas ar namai, jų aplinka, vietos, kuriose mėgsti lankytis ir dar daug įvairių kitų dalykų.
Šalia visų išvardytų dalykų žmonės daro didžiausią įtaką tavo gyvenimui. Prisimink, kaip pradėjai bendrauti su kokia nors grupe žmonių. Su kažkuo drauge pamėgai išgėrinėti ar pavartojai narkotikus, pradėjai lankytis baruose, klubuose, kazino, įsivelti į muštynes, ekstremaliai vairuoti automobilį, tuščiai leisti laiką ir t.t. Taip vyko arba tebevyksta dėl vienintelės priežasties: tau įtaką daro žmonės, su kuriais bendrauji.
Reikia apsispręsti, kaip gyventi: kūrybingai, žengiant į priekį, arba tik vegetuoti, tuščiai leisti dienas ir parazituoti, bendraujant su tokiais pat parazituojančiais elementais.
Antras klausimas, į kurį privalai atsakyti, jei supratai, kad atsidūrei „lūzerių“ aplinkoje, ar nori ką nors keisti? Jei nori, tuomet mėgink ieškoti atsakymo, kaip tai padaryti?
Kai skaitai išmintingą literatūrą ar išgirsti protingą paskaitą, ten nuolat kartojama, kad, kaip jau minėjau pradžioje, reikia susirasti sėkmingesnių už save draugų. Tai išties ypač puiki idėja! O dabar atsakyk į tokį klausimą: kuriam galui tu jiems reikalingas? Kodėl tas ar anas žmogus turėtų pradėti su tavimi bendrauti? Kas tu toks, kad jis panorėtų tavimi domėtis? Tu jam visiškai neįdomus!
Teks mokytis mąstyti labiau realistiškai, praktiškai ir vadovaujantis konkurencijos principu.
Iš pradžių perkratyk savo žodyną. Ten dominuoja „matai“, tapę tavo esminėmis sakinių jungtimis, be kurių nesugebi suregzti jokios minties. Pagrindinė tavo pokalbių ir apmąstymų tema – „šikna – papai“. Ties šiomis „aukštumomis“ baigiasi tavo visa išmintis.
Dabar įsivertink savo veiklą. Galbūt esminę laiko dalį skiri dykinėjimui ir nesukuri nieko vertingo? Kokią naudą duodi savo aplinkai? Galbūt tu tiesiog tingi išsivalyti namus, išnešti šiukšles, suplauti indus, kažkam padėti buityje? Galbūt be perstojo mąstai apie „dangiškus migdolus“, pats iki ausų sėdėdamas tinginystės ir parazitavimo mėšle?
Nori tikėk, nori ne, tačiau Visata greitai „išspjauna“ visus, kurie kasdien bent po šapelį nesukuria nieko gero nei sau, nei kitiems, nei pasauliui, nei Visatai.
Gerai pagalvok: kam tu toks reikalingas? Jei pasirinkai parazitiško vegetavimo gyvenimo variantą, tavo gyvenimas ilgai neužtruks. O jei ir tęsis, būsi nemaloni našta ir sau, ir kitiems, ir pasauliui, ir Visatai. Neabejoju, kad sutikai daugybę žmonių, kurie be perstojo inkščia, koks baisus jų gyvenimas. Be abejo, niekas nedraudžia tau rinktis jų gyvenimo kryptį, tik ar verta?!
Pirmasis žingsnis, kurį turėtum žengti – žinių kaupimas, gerų knygų skaitymas. Privalai tapti labiau išprusęs, įdomus pašnekovas. Tai pati pirmoji tavo aplinkos dalis, kurią gali pasirinkti kad ir šią akimirką. Netgi nemokamai gali pasiklausyti vertingų paskaitų, kurių nesunku rasti internete.
Gali pradėti rūpintis savo išvaizda ir rūbais. Laiku keltis ir laiku atsigulti. Galbūt pradėti sportuoti. Liautis „apsiryti“. Įprasti kasdien valyti dantis, praustis, susišukuoti, švariai apsirengti, nešioti išskalbtus rūbus ir neryškiai pasikvėpinti.
Išmok kasdien nuveikti tai, ko nenori. Išmok iš savęs pareikalauti bent trupučio. Prisiversk.
Atlikęs šias užduotis ar bent jų dalį, apsispręsk, su kokiais žmonėmis norėtum pradėti draugauti? Kas tie žmonės? Kur galėtum juos sutikti? Greičiausiai juos sutiksi teminiuose renginiuose. Be abejo, tau teks susimokėti už bilietą. Jei manai, kad geras pažintis susikursi paprastai ir dykai, labai smarkiai klysti. Tokiu atveju turiu tave gerokai nuvilti. Dykai nieko negausi! Taigi, nusipirk bilietą, nueik į renginį, būk tarp tų žmonių, ausis ištempęs klausykis, ką jie kalba. Jei nori, kad renginyje su tokiais žmonėmis galėtum susipažinti, tau būtina tapti tiems žmonėms kažkuo naudingu. Tai labai svarbu! Ir netgi svarbiausia! Būk tiems žmonėms ar bent vienam iš jų kažkuo naudingas. Jei turi kokį nors gerą įgūdį, tarkime, gali sukurti interneto svetainę ar rekomenduoti kokią nors vertingą paslaugą, gali drąsiai tai pasiūlyti. Ir ne už pinigus. Iš pradžių teks įrodyti, kad esi bent kažko vertas. Parodyk, kokius darbus esi atlikęs? Ką gero nuveikei dėl savęs, kitų, pasaulio ir Visatos? Kai dėl kito žmogaus nuveiksi kažką kokybišką, greitą ir naudingą, netruks ateiti susidomėjimas tavimi. O drauge su dėmesiu ir sėkmė. Taip tu užmegsi ryšį su žmogumi, su kuriuo tau reikia bendrauti. Taigi įsikalk į galvą: privalai turėti pagrindą bendravimui, o kad taip nutiktų, būtina sukurti tam tikrą savęs vertę.
Daugelis žmonių, nuvykę į teminį renginį, įsitaiso kėdėse ir bukai bei pasyviai klausosi paskaitų. Jie nerodo nė menkiausio aktyvumo. Jie idiotiškai įsitikinę, kad su jais susipažinti turi kiti. Toks požiūris – absoliutus kliedesys. Eidamas į teminį renginį, apsirūpink bent vizitinėmis kortelėmis, bent kažkokiu prisistatymo potencialu ir pats prieik prie žmonių. Pamėgink su jais užmegzti ryšį. Taip, atrodys nejauku, tačiau nieko tokio. Jei tu išties nori pakliūti į sėkmingų žmonių bendriją, teks „pajudinti šikną“, kad atliktum bent šiokį tokį valios aktą. Eini, susipažįsti su norimais žmonėmis ir pasiūlai savo paslaugas. Neišsigąsk, jei kuris nors pasiųs tave tolyn. Jei tinkamai pasiruoši, tikrai kažką sudominsi. Kitokio kelio nėra. Tavęs dar niekas nežino. Teks padirbėti, kol susikursi žinomumą ir žmonės patys prie tavęs veržte veršis.
Comments