top of page
20180607_212728.jpg

Valerijus Rudzinskas

     Jau daug metų dirbu su įvairiausius rūpesčius patiriančiais žmonėmis. Daugeliui jų nuo mažumės būdavo sakoma: „Tu nevykėlis!“, „Tau nepasiseks!“, „Tu nepasveiksi!“ ir t.t.

     Didžiausias troškimas, kurį nuolat nešiojuosi širdyje, bet kuriam iš šių žmonių tarti: „Tu pats šauniausias!“, „Tau pasiseks!“, „Tu pasveiksi!“

     Apie tai kalbu individualiuose priėmimuose, o taip pat kalbėsiu savo rašytiniuose tekstuose.

     Temos, kurias rasite: psichologija, psichoterapija, dvasingumas, gyvenimo dėsniai, sėkmė, motyvacija, meilė.

vrsimus.jpg

Trumpuose video įrašuose kasdien pateiksime tau mintį, linkinčią, kad pildytųsi tavo troškimai. Ir pristatysime mūsų abiejų sukurtą aromatinę troškimų išsipildymo žvakę.

VR & SIMUS Production Line

Pagrindinis: Quote

Meilės vingiai

  • Writer: Valerijus Rudzinskas
    Valerijus Rudzinskas
  • Dec 27, 2018
  • 8 min read

Kartą žmogus išgirdo beldimą į širdies duris.

- Kas ten? – paklausė.

- Tai aš, tavo meilė! Priimk mane!

- Pasitrauk! Aš tavęs bijau! Tu per daug reikli. Aš nenoriu dėl tavęs aukotis. Tu pavogsi iš manęs daug laiko ir sujauksi mano emocijas. Geriau pasitrauk!


Į savo asmeninį gyvenimą žmonės reaguoja dvejopai: arba su baime, arba su meile. Tačiau būtina žinoti, kad mūsų prisirišimo t.y. meilės modelis, kurį mums įdiegia tėvai, susiformuoja iki vienerių, daugiausia - pusantrų metų amžiaus. Visą likusį gyvenimą modelis jau nebesikeičia.

Štai čia ir atsiveria baisus dalykas, verčiantis kreiptis į mamas, kad jos šiame amžiaus tarpsnyje vaikų neatiduotų nei lopšeliams, nei auklėms, bet augintų pačios. Be abejo, visi žinome, kad retai pavyksta tai įgyvendinti, tačiau po to sulaukiame rezultato: vaikai neišmoksta nei mylėti, nei atsiverti kito žmogaus meilei.

Jau turime tokią kartą jaunimo, nuolat patiriančio šią problemą, dėl kurios jie visiškai nekalti. Beje, kaip teigia moksliniai tyrimai, vaikai, kurie iki vienerių metų amžiaus nebuvo maitinami krūtimi, vėliau net iki 75 procentų įgyja tendenciją susirgti antrojo laipsnio diabetu. Taip pat ir polinkis į alkoholį irgi su tuo susijęs. Tikriausiai matėme situacijas, kaip elgiasi vyrai, kuomet visiškai pasigeria? Prisigeria, susiriečia į embriono pozą ir šlapinasi po savimi, kad jiems būtų šilta ir jaku, tarsi mamos pilvelyje. Toks elgesys yra vadinamas amžiaus tarpsnio regresija. Ji pasireiškia daugumai alkoholikų.


Ką daryti, norint keisti situaciją? Jei tau gyvenime pasisekė ir pirmaisiais savo gyvenimo metais buvai mylimas, viskas puiku. Deja, jei nuolat kartojasi ir įvairiai pasireiškia amžiaus tarpsnio regresija, tau reikalinga konkreti pagalba. Stengsiuosi, kad tiesiamą pagalbos ranką pajustum įgydamas žinias, kurias perkeliu į knygą „Kintanti tikrovė“. Ten esančiuose tekstuose slypi daug atsakymų. Taip pat, kaip ir daugelį metų prieš tai, kiek galėdamas padėsiu, kai apsilankysi privačioms konsultacijoms. Jų metu kiekvienas atvejis, kad ir trumpai, tačiau aptariamas individualiai.

Dažniausiai pagalba tau ypač būtina, nes, jei tavyje nėra „įjungta“ meilė, tu jos niekuomet nesugebėsi „įjungti“ kitame žmoguje. Norėdamas „įjungti“ meilę, tu privalai labai stipriai pamilti. Kai susitinka dvi meilės kibirkštėlės, tuomet įsižiebia bendras jausmų laužas. Jei iš abiejų pusių šalta, tuomet kaip jis gali įsižiebti?! O meilėje būtina, kad atsirastų prasmė, kuri suvokiama virš kūno, virš jo funkcijų, virš kasdienybės. Taip yra vadinama aukštesnė prasmė, įgalinti atsiremti į mylimą žmogų.


Apie prasmes galima kalbėti įvairiai. Tačiau šiame tekste prasmę meilėje turiu omenyje kaip galimybę įvykdyti savo Misiją ir Pašaukimą Kūrėjo dovanotame Kelyje (tai atskiros temos, prie kurių šioje knygoje ne kartą prisiliečiama). Niekas po vieną neįvykdė Misijos, neatpažino Pašaukimo ir nesurado Kelio.

Pirmoji meilės prasmė – egoizmo paaukojimas ant meilės aukuro.

Antroji meilės prasmė – gebėjimas priimti mylimojo skirtumus, neatitinkančius tavųjų įsitikinimų ir fiksuotų idėjų.

Trečioji meilės prasmė – supratimas, kad tobulas yra tik Dievas, o ne žmogus. Todėl suvokta meilės prasmė įgalins tave nereikalauti iš mylimojo neįmanomų dalykų.

Ketvirtoji meilės prasmė – suvokimas, kad meilė kyla iš Kūrėjo, todėl atstumdamas meilę, atstumi patį Kūrėją.

Penktoji meilės prasmė – gebėjimas pajusti, kad tu gyveni ne tik pats dėl savęs ir savyje, bet gyveni savo mylimajame, o mylimas – tavyje. Todėl, kai sužeidžiamas vienas, tuo pačiu sužeidžiamas ir kitas.

Norėdamas nesunkiai rasi naujų, gilių, amžinų bei įkvepiančių meilės prasmių. Tik panorėk jų paieškoti!


Trumpam stabtelkime ties dar viena tema, padėsiančia susigaudyti meilės vingiuose. Tai – psichologijos tipų teorija. Ten kalbama, kad žmonės turėtų išsaugoti savo individualumą, tačiau drauge reikalaujama, kad kiekvienas iš mūsų atitiktume vieną ar kitą gyvenimo ir elgesio tipą.

Keturi pagrindiniai, mums labai gerai žinomi tipai, tai cholerikai, sangvinikai, flegmatikai ir melancholikai. Tačiau iš tiesų yra 16 tipų. Šiame tekste jų nevardysiu. Tik noriu pasakyti, kad visus žmones galima apibūdinti remiantis keturiais parametrais:


1. Iš kur semiesi energijos? Tarkime, jei tau labai blogai, ką renkiesi: pasislėpti, išjungti telefoną, ar eiti ieškoti kitų žmonių pagalbos?

Labai trumpai prisimink, kaip elgiasi ekstravertai ir intravertai.

Esktravertai, kurie energiją ima iš kitų. Tai „vampyriukai“. Jiems reikia maitintis kitų energija.

Intravertai tai tie, kurie naudoja savo pačių energiją. Jie – donorai. Todėl jie nemėgsta didelių susibūrimų, nes juos ten visiškai išsiurbia.


2. Esi sensorinis, ar intuityvus?

Sensoriniai žmonės mėgsta konkrečius dalykus. Jei jie ateina į mišką, tuomet mato kiekvieną atskirą medį, tačiau nemato miško. Jei su jais pradėsime kalbėtis apie dvasinius dalykus, jie sakys, kad geriau eis į virtuvę gaminti maistą ar pan. Jiems visiškai neįdomios „filosofijos“.

Intuityvieji – gebantys atsiverti nuojautai bei vaizduotei. Jie rezultatą pasiekia ne vadovaudamiesi logiška seka, o pasąmoningai jausdami atsakymą į užduotą klausimą. Tik po to ieško įrodymų teiginiui pagrįsti.

Intuityvaus tipo žmonių jėga ir paslaptis slypi tame, kad jie gyvenimiškas situacijas mato plačiai. Jie sugeba nesąmoningai pastebėti subtilų ryšį tarp skirtingų įvykių ir faktų. Todėl jiems nereikia būti burtininkais ar aiškiaregiais, kad pajaustų, kurį kelią rinktis. Paprastai jie tik po kurio laiko gali paaiškinti, ką suprato, ir sudėlioti logišką nuoseklią įvykių grandinę.

Intuityvaus tipo žmonės būna geri strategai ar mokslininkai, gebantys surasti atsakymus ten, kur „mąstytojai“ tik klaidžioja savo proto sukurtuose labirintuose.


3. Kaip sprendi? Vadovaujiesi logika ar orientuojiesi į jausmus?


4. Esi spontaniškas? Spontaniški žmonės dažniausiai visur ir nuolat vėluoja. Arba yra organizuoti, esantys visuomet laiku, reikiamoje vietoje.


Kodėl tai reikia žinoti? Todėl, kad yra aštuoni meilės tipai.

Akivaizdu, kad žmonės skirtingi, tad nieko nuostabaus, kad skirtingai parodo savo meilę.

Štai kaip meilės apraišką suskirstė didysis mąstytojas Aristotelis.


1. Agape – pasiaukojanti ir idealizuojanti meilė.

Mylintis žmogus padarys viską, kad jums būtų gera. Svarbiausia, nieko nereikalaus mainais už savo jausmus, bet dėl jūsų bus pasiruošęs paaukoti bet ką.

Tolesnių santykių prognozė gali būti visai pozityvi, jeigu jums reikia tėviškos meilės ir rūpesčio.

Trokštate lygiaverčių santykių? Bendros gražios ateities, deja, nebus.


2. Ludus – meilė kaip žaidimas. Šios rūšies meilės pagrindas – seksualinis potraukis. Čia nėra ilgų asistavimų ir noro iš pradžių geriau pažinti vienas kitą. „Jūs patraukli, aš – taip pat simpatiškas, tai kam gaišti laiką?“ – tokia frazė labai tiksliai iliustruoja šią meilės rūšį.

Vis dėlto negalima suabsoliutinti, kad tai – tik žaidimas. Mylintis vyras iš tikrųjų myli savo partnerę, bet tik tam tikrą laiką, t. y. iki tol, kol tas žaidimas jam atsibos ir jis suras kitą susižavėjimo objektą.


3. Eros – jausmingoji meilė. Pirmiausia ji paremta atsidavimu ir tik paskui fiziniu potraukiu.

Eros meilės filosofija – be sekso dar egzistuoja ir jausmai, kuriais abiem galima dalytis. Partneriai domisi vienas kito darbais, mintimis ir išgyvenimais. Tokia meilės forma gali gyvuoti labai ilgai.

Beje, šio tipo meilei svarbu išorinė išvaizda bei apsirengimas.


4. Manija – apsėstoji meilė. Ji grindžiama aistra ir pavydu. Nuolatinės dramos. Greičiau tai net ne meilė, o žemos savivertės rezultatas.

Mylintis vyras tvirtai įsitikinęs, kad tik jis turi teisę bendrauti su mylima moterimi, nori, kad ji būtų nuo jo priklausoma. Santykiai primena amerikietiškus kalnelius: kai norėsi šilumos ir artumo, jis atstums niekingai demonstruodamas savo autoritetą, o kai pajus tavo šaltumą, atsiras poreikis tave užvaldyti.

Visa tai kartojasi, kol vienam iš partnerių atsibosta.


5. Pragma – praktiškoji meilė. Rinkdamasis partnerę, vyras vadovaujasi ne „myliu–nemyliu“, o „patogu–nepatogu“ nuostata. Dominuoja išskaičiavimas.

Jau pačioje pažinties pradžioje vyras sieks išsiaiškinti, kokia šeimininkė esi, kur dirbi, kiek uždirbi, ar nesergi, ar giminėje nėra paveldimų ligų ir panašius dalykus. Nei aistros, nei siurprizų bendrame gyvenime nebus, nes svarbiausia – pastovi savo jausmų kontrolė. Kaip ilgai tokie santykiai ir bendras gyvenimas truks, priklauso nuo to, ar tau priimtina tokia situacija.


6. Storge – meilė kaip draugystė. Švelnumas. Gilus supratimas ir atjauta.

Vyras ir moteris gali dalytis bet kuo, nes žino, kad iš mylimo žmogaus visada sulauks palaikymo ir pagalbos. Tačiau gali atsitikti ir taip, kad vienam iš jūsų pradės darytis nuobodu – juk kai viską apie žmogų žinai, jis tampa nebe toks įdomus, koks buvo santykių pradžioje. Todėl labai svarbu neužstrigti rutinoje.


Šalia paminėtųjų meilės apraiškų, kai kurie autoriai dar prideda šias:


7. Filija – sielų artumas, bendri pomėgiai, tarpusavio pagarba bei supratimas.

Labai rimta galimybė pastoviems ir produktyviems santykiams.


8. Analita – ramiai augantys santykiai, aukšti grįžtamųjų jausmų lūkesčiai.

Dažniausiai tokia partnerystė nėra ilgalaikė ir sėkminga.


9. Viktorija – nugalinti meilė. Nugalėjau, o toliau niekas nebeįdomu!

Jei tarp tokių partnerių įvyksta santuoka, tuomet ji tampa amžina ir niekada nesibaigiančia kova.


Ką daryti, norint ugdyti ar gydyti meilę?

Visų pirma reikia išsiaiškinti, kiek yra neišvystyta toji meilė, kurią žmogus turi? Būtina šalinti praeities programas: „Mamytė uždraudė“, „Mamytė neleido“ ir t.t.

Motinos perdavė begalybę barjerų, daugeliui trukdančių būti laimingiems.


Visos šeimos problemos yra perduodamos iš kartos į kartą.

Profesorė Annette Schoenberger savo knygoje „Protėvių sindromas“ aprašo daugybę fenomenų. Tarp jų - net ir laiko sutapimai.

Knygoje minima meksikiečių dailininkė Frida Kahlo. Ji buvo sužalota, kai sunkvežimis susidūrė su tramvajumi. Moteris patyrė nepataisomą urogenitalinės sistemos traumą. Vėliau ji sužinojo, kad nelaimė atsitiko tą pačią dieną, kai jos motiną išprievartavo trise.

Šie laiko sutapimai vadinami metinių sindromu.


Taigi, mūsų motinos yra dviejų dalykų aukos:

1. Savo pačių mamų. Jų mamos – jų mamų ir t.t.

2. Fakto, kad tai, kas buvo perduota, nesutampa su tuo, kas yra dabar. Pvz. santuoka tapo netvirta, tirpstanti, nykstanti. Deja, mama, kuri tau tai įdiegė, šių dalykų tikrai nežinojo. Tave auklėjo vienaip, o gyvenime supranti, kad visi ankstesni auklėjimo metodai visiškai nevykę ir neatitinka dabartinio gyvenimo tikrovės.

Kai kinai linki, gyventi įdomiais laikais, tokiu savo linkėjimu perduoda prakeikimą. Tau reikia prisitaikyti prie naujų aplinkybių, o tu nespėji tai atlikti. Dar daugiau: tu negali prisitaikyti, nes elgesio modeliai tavyje įdiegti nuo vaikystės. Būtina, kad tau kažkas padėtų prisitaikyti. Ypač svarbu, kad padėtų tai suprantantis žmogus, neužstrigęs praėjusių dešimtmečių mąstymo formose ir neefektyviose fiksuotose idėjose.

Jei išmoksi eismo taisykles, dar nereiškia, kad galėsi sėkmingai vairuoti. Tenka pripažinti, kad dauguma psichologų tėra vien eismo taisyklių aiškintojai, o tau reikia remonto ir vairavimo įgūdžių.


Kai kas tiki, kad išgėręs degtinės butelį išsigydys depresiją. Akivaizdu, kad tokie „gydymo“ metodai tik dar labiau pakenks. Tarp kitko, alkoholis sustiprina ne džiaugsmą, o bendrą asmeninės savijautos ir nuotaikos foną. Jei tau blogai, taps dar blogiau. Todėl visi anekdotai, teigiantys, kad verčiau išgerti butelį degtinės - geriau negu gydytis ir keisti mąstymą, baigiasi išties labai prastai. Daugelis įžymybių, vartojusių alkoholį, gyvenimą baigė savižudybe.


Meilė yra esminė ir vienintelė santuokos prasmės reguliuotoja. Ji svarbiau už intymumą. Beje, sociologiniai tyrimai atskleidė, kad pirmąją naktį intymumu užsiima tik 17 procentų sutuoktinių. Visi kiti miega, arba tikrina dovanas.

Neturėdamas meilės, tu jos niekuomet nepritrauksi. Už šį reiškinį atsakinga pasąmonė, kurios protas neįstengia perprasti. Kol meilės neatsiras, pasąmonė padarys viską, kad tu jos ir nepritrauktum.

Pasąmonė gudri iki begalybės. Ji kovoja už biologinį išlikimą. Ji rūpinasi, kad tu išgyventum, o tuo pačiu pagimdytum savo palikuonis. Tai seniausia smegenų dalis, siekianti reptilijų amžių. Tačiau pats didžiausias paradoksas: tu sutinki nuostabų žmogų, kuris jau beveik tavo, na, ir jei jūs abu esate to paties psichotipo žmonės, jums labai pasisekė. Jūsų meilė bus laiminga. Antraip nieko neišeis. Todėl daug geriau sąmoningai mokytis gebėjimo mylėti, įgyvendinant artumą, aistrą ir atsakomybę.


Turime bendrauti. Bendraudami mokomės meilės ir gyvenimo, o svarbiausia - dvasiniame lygyje perteikiame tam tikrą informaciją ir energiją. Tai yra informacinis metabolizmas. Užsidaręs žmogus pasmerkia save vienatvei.


Jei iki šiol nesutikai tinkamo bendrystei ir meilei žmogaus, pamėgink jį susikurti savo vaizduotėje, kuri, pagal sinchronizacijos principą, padės tau rasti išrinktąjį.


Išmok porą svarbių pamokėlių.


1. Susikurk partnerio vaizdą.

Išsiaiškink, kas viešpatauja tavo galvoje. Jei tikrai užsiprogramuoji stipriam troškimui, jį galima realizuoti. Tačiau prieš tai būtina apsispręsti, ko iš tiesų nori, nes gali gauti visai ne tą, kurio norėjai. Tai gali būti 6 metų mergaitės noras, kuomet ji pamąstė, koks turėtų būti jos išrinktasis. Šiandien tau galbūt 26, 36, 46, 56 ir t.t., o tu vadovaujiesi šešerių metų mergaitės ar berniuko susikurtu vaizdu. Tu subrendai, tačiau tavo modelis išliko toks pats.


2. Išmok susigaudyti pasirinkimo vertybėse ir kriterijuose.

Dabar visi vadovaujasi glamūrinėmis vertybėmis: grožiu, turtu ir t.t. Visų pirma atmintina, kad grožis nyksta ir vysta. Dėl turtų taip pat niekas nedavė galutinių garantijų. Esminiu kriterijumi turėtų būti ilgalaikių, pastovių, grįstų prasme, meile ir bendradarbiavimu santykių galimybė. Jei tai atsiras, visa kita ateis savaime.

Trumpam grįžkime prie temos apie turtus. JAV prezidentas D. Trampas yra pasakęs įdomią frazę: „Vyras būna laimingas tik dviem atvejais: kai jis nusiperka jachtą ir kai ją parduoda“.

Svarbu, kad turtas neišsiurbtų per daug energijos. Tu gali susikurti tokius svajonių namus, kurie neįmanomi tavo energijai. Paprasčiausiai nebeliks jėgų tų namų priežiūrai. Namai tave tiesiog suris. Žiūrėk, kad nenutiktų, jog trijuose iš dvidešimties tavo rūmų kambarių tu gyvensi, o likusieji septyniolika taps tavo laiko ir energijos siurbėjais.

Daiktai ir pinigai turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai.


Kurdamas savo partnerio vizualizaciją, pasistenk sudėlioti rimtas ir aiškias gyvenimo vertybes. Ne visuomet bus lengva gyventi su labai turtingu, tačiau piktu žmogumi. Geriau tegul partneris būna geras, nuoširdus, mylintis.

Comments


Commenting on this post isn't available anymore. Contact the site owner for more info.
Pagrindinis: Blog2
  • facebook
  • twitter
  • linkedin

©2018 | vrblogas.lt

bottom of page